Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Kęccy seniorzy wiodą prym w Małopolsce!

5 grudnia w Centrum Kongresowym ICE odbył się „Koncert dla Seniorów”, podczas którego nagrodzeni i wyróżnieni zostali wyjątkowi seniorzy, działający na rzecz innych – społecznicy, lokalni liderzy, aktywni działacze. Podobnie, jak przed rokiem, nie zabrakło tu kęckiego akcentu. W Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem – Senior Roku” wyróżnienie odebrał bowiem Marek Wągiel – słuchacz UTW w Kętach i tegoroczny laureat nagrody Kęcki Senior Roku. Gratulujemy!

Dzisiejsza uroczystość, to okazja do wspólnego świętowania. Właśnie dziś warto podkreślić, że doświadczenie i wiedza osób starszych, to jeden z największych skarbów Małopolski, z którego należy czerpać i korzystać. To także odwaga, pomysłowość i aktywne życie. I za to w imieniu zarządu województwa małopolskiego serdecznie dziękuję i gratuluję, życząc dalszych sukcesów – powiedział podczas uroczystości wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz.

Wyróżnienie, które otrzymał Pan Marek, daje podwójną satysfakcję. Plebiscyt cieszył się bowiem w tym roku wyjątkowym zainteresowaniem seniorów. Co więcej, nagroda dla kęczanina to swoista kontynuacja sukcesu innego studenta UTW w Kętach – Andrzeja Mroza, który swoje triumfy święcił na tej samej scenie rok wcześniej.

Obaj panowie to także tegoroczni zwycięzcy konkursu Kęcki Senior Roku – edycja 2019. Marek Wągiel odebrał nagrodę w kategorii „Działalność społeczna i wolontariat”, natomiast Andrzej Mróz uhonorowany został w kategorii „Sport i aktywność fizyczna” (relacja z gali wręczenia nagród w artykule Seniorzy Roku w Gminie Kęty nagrodzeni!).
Odsłony: 1588
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. UMWM Biuro Prasowe, Data Publikacji: 2019-12-09 , Godzina Publikacji: 08:08

Kęty w obiektywie...