Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Seniorzy Roku w Gminie Kęty nagrodzeni!

Dzień Seniora to szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za ich bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji, zawsze można liczyć na ich pomoc i zrozumienie.

Okres października i listopada to właśnie czas, w którym możemy wyrazić wdzięczność Seniorom w ramach Europejskiego Dnia Seniora. Obchodzony jest on w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora.

W gminie Kęty od wielu lat organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczne obchody, które odbyły się w Domu Kultury w Kętach 10 października, miały formułę uroczystej gali, podczas której wyróżnieni zostali liderzy działań kulturalnych, prospołecznych, rozwojowych i artystycznych.

W uroczysty nastrój wprowadził przybyłych zespół Endlers, który wykonał na rozpoczęcie utwór „Radość najpiękniejszych dni”. Galę poprowadziła dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Gminy Kęty Urszula Baczyńska-Śleziak.

Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar wyjaśnił, że pomysł zorganizowania gali zrodził się z potrzeby wdzięczności za działania Seniorów, za ich służbę na rzecz gminy, jak również za niezwykłą promocję gminy jaka z udziałem Seniorów realizowana jest każdego dnia. – Chcieliśmy, by spotkanie z okazji Dnia Seniora miało charakter bardziej uroczysty – podkreślił.

- To Państwo tworzycie klimat tej gminy, to Państwo w dużej mierze kreujecie jej wizerunek, to Państwo swoim zaangażowaniem, pracą i uśmiechem sprawiacie, że do naszej gminy chce się przyjeżdżać, i że w naszej gminie chce się żyć – mówił do przybył na uroczystość Seniorów.

Po powitaniu przybyłych na uroczystość przedstawione zostały krótkie notki i wyjątkowe filmowe opracowania poświęcone osobom, które zostały zgłoszone i nominowane do zorganizowanego przez Gminę Kęty konkursu „Kęcki Senior Roku – edycja 2019”. Celem konkursu było nagrodzenie i wyróżnienie ponadprzeciętnych postaw Seniorów oraz promowanie inicjatyw prospołecznych. Zgłoszenia dokonywane były w czterech kategoriach: „Działalność społeczna i wolontariat”, „Sport i aktywność fizyczna”, „Twórczość literacka i artystyczno-rękodzielnicza” oraz „Działalność artystyczno-sceniczna”. Wyboru Seniorów Roku dokonała kapituła konkursu składająca się z reprezentantów lokalnych instytucji kultury, sportu i rekreacji, a także przedstawicieli organizacji podmiotów społecznych działających na rzecz wsparcia osób starszych i ich aktywizacji.

Wśród nominowanych znaleźli się: w kategorii „Działalność społeczna i wolontariat” Marek Wagiel i Zdzisław Babiuch, w kategorii „Sport i aktywność fizyczna” Andrzej Mróz, w kategorii „Twórczość literacka i artystyczno-rękodzielnicza” Eugeniusz Badowski i Kazimiera Szłapa, w kategorii „Działalność artystyczno-sceniczna” Bronisław Merta. To osoby będące aktywnymi działaczami lub artystami, służące pomocą, dzielące się wiedzą i talentem, a także motywujące innych.

Nagrodę Kęcki Senior Roku – edycja 2019 w kategorii „Działalność społeczna i wolontariat” otrzymał Marek Wągiel zgłoszony przez UTW w Kętach.

Nagroda Kęcki Senior Roku – edycja 2019 w kategorii „Twórczość literacka i artystyczno-rękodzielnicza” trafiła do Eugeniusza Badowskiego zgłoszonego przez Dzienny Dom „Senior-Wigor”, prowadzony przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach.

Nagrodę Kęcki Senior Roku – edycja 2019 w kategorii „Sport i aktywność fizyczna” wręczono Andrzejowi Mrozowi, zgłoszonemu przez UTW w Kętach.

Nagroda Kęcki Senior Roku – edycja 2019 w kategorii „Działalność artystyczno-sceniczna” została przyznana Bronisławowi Mertcie, zgłoszonemu do konkursu przez UTW w Kętach.

Wybranym przez kapitułę konkursu Seniorom odznaczenia oraz nagrody wręczyli burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar i przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Kętach Jerzy Kolasa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali publikacje książkowe oraz w nagrody w formie bonów do wykorzystania w jednej z kęckich Restauracji.

- Niech te odznaczenia będą wyrazem naszej wdzięczności i szacunku do wszystkich Seniorów naszej gminy. Wierzę głęboko, że staną się one motywacją, aby w kolejnych latach nadal realizować swoje pasje i swoje ambicje. Jestem głęboko przekonany, że jeszcze niejednym działaniem Państwo nas zaskoczycie – podkreślił burmistrz, dziękując Seniorom za codzienną pracę i aktywność, a z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Seniora życzył dużo zdrowia, radości, uśmiechu i samych wspaniałych dobrych dni. – Życzę, by na każdym Państwa kroku i w każdym dniu Waszego życia otaczali Was ludzie, których kochacie i którzy Was kochają i szanują. A sobie życzę, żebym jak najczęściej mógł korzystać z Państwa wiedzy, mądrości i cieszyć się Waszym uśmiechem i pozytywnym nastawieniem – dodał na koniec.

Na drugą część wieczoru złożył się koncert w wykonaniu zespołu Endlers. Śpiewano znane i lubiane piosenki polskiej sceny muzycznej. Nie zabrakło także utworu „Kolorowe jarmarki”, w którego śpiew włączyła się cala sala wypełniona przybyłymi na uroczystość. Po koncercie na gości czekał poczęstunek.

Uroczystą galę uświetnili swoją obecnością: burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jana Klęczar, przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach Marek Nycz wraz z wiceprzewodniczącym Łukaszem Plewniakiem i radnymi, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Jerzy Kolasa wraz z radnymi, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji kultury oraz jednostek gminnych, przedstawiciele z zaprzyjaźnionej Rady Seniorów z Zabierzowa, przedstawiciele instytucji współpracujących i opiekujących się Seniorami, druhowie strażacy na czele z wiceprezesami Zarządu Oddziału Gminnego OSP PR Józefem Szafranem i Krzysztofem Kućką, przedstawiciele Straży Miejskiej w Kętach.

Odsłony: 2955
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2019-10-11 , Godzina Publikacji: 13:05

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Luty, 2020
  P W Ś C P S N
05 1 2
06 3 4 5 6 7 8 9
07 10 11 12 13 14 15 16
08 17 18 19 20 21 22 23
09 24 25 26 27 28 29
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty