Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

"Tydzień z Panem Bogiem" - półkolonia dla dzieci w kęckiej parafii na osiedlu

Około 80 dzieci z Kęt i okolicznych miejscowości uczestniczyło każdego dnia w IX Tygodniu z Panem Bogiem, zorganizowanym przez ks. Marcina Pompera w parafii NSPJ w Kętach na osiedlu w pierwszym tygodniu zimowych ferii 2020 r. Inicjatywa trwa od 2016 r. i ma formę półkolonii, w czasie której dzieci biorą aktywny udział w zabawach i grach, nie zapominając o modlitwie. Program zajęć czerpie swą inspirację z pedagogiki wychowania opracowanej przez św. Jana Bosko, który jest głównym patronem TzPB.

Tegoroczna, IX już edycja, rozpoczęła się 27 stycznia zawiązaniem wspólnoty i zabawami integracyjnymi. Wielbiono Boga wspólnym śpiewem i tańcem przy akompaniamencie pana organisty Pawła Karpińskiego. Tym razem w czasie zajęć uczestnicy poznawali św. Franciszka z Asyżu, w czym pomógł na początku krótki film.

W drugim dniu dzieci opanowały cały budynek LO im. S. Wyspiańskiego w Kętach, gdzie odbyła się gra terenowa i szaleństwo na sali gimnastycznej. Kolejny dzień to czas zajęć tanecznych dla dziewczyn z profesjonalnymi instruktorami tańca. Chłopcy w tym czasie rozegrali turniej piłki nożnej na hali kęckiego OSiRu. Druga część upłynęła na poznaniu sylwetki św. Franciszka i tworzeniu prac o tym wyjątkowym patronie.

Nie mogło zabraknąć także wycieczki. Następnego dnia uczestnicy pojechali do Katowic Panewnik zobaczyć olbrzymich rozmiarów szopkę oraz szopkę ruchomą i żywą. Odwiedzili także salę z klockami lego, gdzie tworzyli różne budowle, a na koniec chorzowskie zoo.

Przedostatni dzień to pokazy fizyczne, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie, a także Msza św. we wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko i uczczenie jego relikwii.

Ostatniego dnia wszyscy udali się na Ranczo na Widoku w Kętach. Tam dzieci dowiedziały się, jak dbać o konie i przygotowywać je do jazdy. Nie mogło zabraknąć pokazów jazdy konnej, a na zakończenie wspólnego ogniska. W tym dniu świętowano także 18. urodziny jednej z opiekunek. Na koniec każde dziecko otrzymało tradycyjny prezent - linijkę, która będzie przypominała IX edycję „Tygodniu z Panem Bogiem ".

- To był kolejny wspaniały i udany czas, za co możemy powiedzieć: chwała Panu! – mówią uczestnicy.

Organizatorzy z całego serca dziękują:
- Bogu za cudowny czas spotkań, doświadczenia wspólnoty, bezpieczeństwa i wszelkiego Jego błogosławieństwa.
- Dzieciom, że chciały przychodzić każdego dnia. Za ich radość, entuzjazm, wzajemną życzliwość i chęć korzystania ze wskazówek, które pomagają w dążeniu do świętości. Liczba osób wahała się 70 – 85, to tylko pokazuje, że jest potrzeba tego rodzaju spotkań.
- Rodzicom, za wspieranie tej idei i chęć posyłania swych pociech na spotkania. Za zaufanie i wszelką życzliwość.
- Sponsorom i ludziom dobrej woli, za materialne wsparcie całej inicjatywy.
- Proboszczowi ks. Jerzemu Musiałkowi za życzliwość i wsparcie, otrzymywane każdego dnia.
- Dyrekcji LO im. S. Wyspiańskiego za współpracę, udostępnienie sali gimnastycznej oraz sal lekcyjnych.
- Urzędowi Gminy Kęty za wsparcie finansowe w realizacji tego projektu.
- Cukierni "Jedyna" z Bielska Białej za wsparcie w przygotowaniu poczęstunku.
- Opiekunom: Paniom Basi Lewickiej, Basi Lewandowskiej, Iwonie Łuniewskiej, Marii Jarzyna, Paulinie Marek, Wiktorii Olesiak oraz Panom: Krzysztofowi Kaczorowi, Gabrielowi Łuczakowi, Maksymilianowi Wolskiemu, Jakubowi Naglikowi, Tomaszkowi Kucewiczowi, Oskarowi Droździkowi oraz ks. Marcinowi Pomperowi za poświęcony czas, troskę o najmłodszych i serce, jakie okazali wszystkim uczestnikom zajęć. Jesteście kochani!
- Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji IX Tygodnia z Panem Bogiem, serdeczne Bóg zapłać.

- Wszystkich już dziś zapraszamy na jubileuszową X edycję TzPB w naszej parafii. Do zobaczenia latem.

Odsłony: 1044
Autor Publikacji: kf, fot. www.facebook.com/tzpbkety, Data Publikacji: 2020-02-19 , Godzina Publikacji: 8:10

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Marzec, 2020
  P W Ś C P S N
09 1
10 2 3 4 5 6 7 8
11 9 10 11 12 13 14 15
12 16 17 18 19 20 21 22
13 23 24 25 26 27 28 29
14 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty